Teplovodní podlahové topení

Prodej veškerých komponent pro podlahové topení renomované značky Giacomini.

Druhy trubek podlahového topení 

Trubka PE-Xb pro topné systémy a podlahové vytápění, kyslíková bariéra, červená

Trubka z polybutylenu pro rozvody topení, podlahového vytápění a sanity, kyslíková bariéra, šedivá.

Trubka PEX-AL-PEX pro rozvody topení, podlahové vytápění a rozvody sanity, kyslíková bariéra, bílá.

Prodej veškerých komponent pro podlahové topení značky KiiPtherm

Kompletní sortiment můžete objednávat v našem E-SHOPU:

Podlahové topení

O systému KiiPtherm:

Společnost KIIP a.s. Vám nabízí kompletní ucelený systém podlahového vytápění s možností prodloužené záruky 25let na komponenty instalované v topné desce.
Podlahové teplovodní topení vám umožní přesně nastavitelný průběh profilu teplot ve vytápěných prostorech pro každý den.
Výškový průběh teplot u teplovodních podlahových topných systémů téměř odpovídá fyziologickému ideálu vytápění.
Při vytápění podlahou nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a tím roznosu prachu, jako u vytápění radiátory, kdy teplý vzduch stoupá od tělesa ke stropu, pod kterým proudí, a po ochlazení klesá zpět k podlaze, kde proudí zpět k radiátorům. Podlahové topení navíc odstraní negativní vlivy klasických topných systémů na vnitřní prostředí v místnosti včetně víření vzduchu, průvanu
nebo hromadění tepla u stropu. Tento způsob vytápění přináší velkou úlevu osobám, které trpí alergiemi a mají zdravotní problémy s dýchacími cestami – astma, alergie, atd.
Přenos tepla z podlahy do okolního prostředí a ostatních povrchových ploch je zajištěn prostřednictvím tepelného sálání. Díky tomu je místnost rovnoměrně vytápěna.
Podlaha se sálavým podlahovým topením se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25–26 °C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními
systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso. Použití velkoplošných sálavých topných systémů umožňuje udržovat v místnostech o 2–3 °C nižší teplotu než u konvenčního způsobu vytápění(radiátory), při stejném pocitu tepelné pohody. Udržování nižší teploty v místnosti přináší úsporu dodané energie a tím i úsporu nákladů na vytápění.